Instalacje wodno kanalizacyjne
Montaż instalacji wodnych.
Instalacje wodne ze względu na przeznaczenie możemy podzielić na instalacje wody pitnej, zimnej, ciepłej oraz cyrkulacji. Instalacja wodna powinna zapewnić dostarczenie wody w odpowiedniej ilości jakości, w żądanej przez odbiorcę chwili. Przewody z wodą doprowadza się w pobliże poboru w zależności od ich rodzaju na różną wysokość nad podłogą (bez posadzki).
✔ 50-60 cm - do umywalki z baterią sztorcową;
✔ co najmniej 60 cm - do wanny z baterią ścienną;
✔ 110-130 cm - do prysznica;
✔ 70-80 cm do spłuczki WC;
✔ 10-18 cm nad wanną - do baterii ściennej wannowej;
✔ 25-35 cm nad umywalką - do baterii ściennej umywalkowej.
Oferujemy Państwu wykonanie instalacji wodnych z rur metalowych (miedzianych lub stalowych) lub z tworzyw sztucznych (polichlorek winylu – PVC, polietylen – PE, polietylen sieciowany – PE-X, polibutylen – PB, polipropylen – PP.
Każdą oddaną do użytku instalacje wodną podajemy próbom ciśnieniowym, klient otrzymuje stosowny protokół oraz gwarancję na wykonaną usługę. Ze względu na kosztowne usuwanie awarii instalacji wodnych wykorzystujemy do realizacji zleceń jedynie materiały instalacyjne najwyższej jakości.
Warto wiedzieć, że zgodnie z przepisami, materiały przeznaczone do wykonania instalacji wodnej w domu muszą zapewniać jej bezawaryjne użytkowanie przez co najmniej 50 lat. Ponadto materiały muszą mieć znak CE, a także atest Państwowego Zakładu Higieny, dopuszczający je do kontaktu z wodą pitną.
Kontrola prawidłowości połączeń
Montaż instalacji kanalizacyjnej
Montaż instalacji kanalizacyjnej przeprowadzamy już na etapie stanu zerowego obiektu budowlanego gdzie w warstwie piasku montujemy główne rury oraz wyprowadzenia do poszczególnych pomieszczeń lub pionów kanalizacyjnych.
W przypadku obiektu w stanie surowym oferujemy wykonanie instalacji kanalizacyjnych które doprowadzamy do punktów czerpalnych wody. Klienci którzy nam zaufali cenią nas przede wszystkim za trafność doboru materiałów i elementów montażowych.
W swoich realizacjach podajemy kontroli prawidłowość połączeń oraz jakość zastosowanych materiałów uszczelniających. Klient wspólnie z nami uzgodni wymiary, rodzaje, przebieg tras oraz rodzaj spadków przewodów kanalizacyjnych jeżeli chciałby zmienić przebieg instalacji.
Twarda woda to problem
Montaż wodomierzy filtrów oraz stacji uzdatniania wody
Woda wodociągowa zwykle spełnia normy wody pitnej ale nie zawsze jednak odpowiada Ci jej smak zapach lub fakt, że często jest twarda. Twarda woda wysusza skórę powoduje osady oraz kamień który niszczy instalacje armaturę łazienkową oraz sprzęt AGD.
Inne korzyści
Komfort uzdatnionej wody to wiele korzyści dla domowników takich jak:
✔ błyszczące szklane naczynia
✔ błyszcząca armatura bez osadów z kamienia
✔ dłuższe życie sprzętu AGD takich jak pralki zmywarki czajników itd.
✔ ochrona urządzeń grzewczych redukcja kosztów ogrzewania nawet do 20%
✔ doskonała nie wysuszona skóra po kąpieli.
Dzięki współpracy z renomowanymi markami możemy zagwarantować Państwu usługę w postaci doboru oraz montażu urządzeń do uzdatniania wody które będą się cechować długoletnią bezawaryjną pracą.
Posiadamy stosowne autoryzacje do montażu oraz serwisu urządzeń do uzdatniania wody.