Fotowoltaika
Prąd ze słońca za darmo i pewna inwestycja. Przekonaj się.
Energia z promieniowania słonecznego, zamieniana jest przez panele fotowoltaiczne na energię elektryczną, czyli stały prąd. Prąd stały zamieniany jest w falowniku na prąd zmienny.
Fotowoltaika w Polsce z roku na rok zyskuje coraz to większą popularność, na wielu domach da się zauważyć panele słoneczne które za dnia produkują energię elektryczną, a wszystko to jest przyjazne dla środowiska.
Ceny prądu z roku na rok idą w górę inwestycja w montaż paneli fotowoltaicznych zapewni ci stały dopływ prądu i oszczędności. Dodatkowo nieruchomość z instalacją fotowoltaiczną podnosi jego wartość.
✔ Oferujemy Państwu bezpłatną konsultację.
✔ Rozwiązania na miarę potrzeb klienta i możliwości technicznych instalacji.
✔ Pomoc w uzyskaniu dofinansowania na instalację i zakup paneli fotowoltaicznych.
✔ Pomoc i wsparcie na każdym etapie realizacji.
Gdy instalacja jest już zamontowana i podłączona do sieci, operator energetyczny założy dwukierunkowy licznik (nie ponosisz z tego tytułu żadnych kosztów). Jego zadaniem jest zliczanie energii, którą prosument wysyła do sieci, oraz tej, którą pobiera z sieci publicznej. Dzięki temu wytworzona wytworzona energia kWh będzie tańsza, dzięki czemu oszczędzasz.
Aby korzystać z nadwyżek, nie musisz wykonywać żadnych innych dodatkowych czynności.
Fotowoltaika dla domu, dla firm dla rolnictwa
System on-grid lub off-grid bądź hybrydowa
Rodzaje Instalacji fotowoltaicznych
Instalacja on grid z dostępem do sieci. Energia jest zużywana na bieżąco, a nadwyżki trafiają do zakładu energetycznego. Kolejną zaletą jest to, że instalacja ta do działania nie potrzebuje akumulatorów, które to warto tu nadmienić podwyższają koszty całkowite inwestycji.
Instalacja off-grid pozbawiona dostępu do sieci. To system który działa samodzielnie bez konieczności podłączania do lokalnej sieci elektroenergetycznej. Konstrukcja takiej instalacji musi posiadać dedykowane akumulatory, aby na bieżąco niezużywana energia mogła zostać zmagazynowana. Baterie muszą mieć odpowiednią pojemność aby mogły zgromadzić energię wyprodukowaną nadwyżkowo.
Instalacja fotowoltaiczna hybrydowa. Instalacja hybrydowa zawiera w sobie zalety dwóch wcześniejszych rozwiązań tj. on-grid oraz off-grid tworząc jedno kompleksowe rozwiązanie. Przy instalacji hybrydowej mamy możliwość magazynowania energii w akumulatorach, a z drugiej strony możemy pozyskiwać lub przekazywać prąd do zewnętrznej sieci. Dodatkową zaletą insatalacji fotowoltaicznej hybrydowej jest to, że można ładować baterie nie tylko poprzez samodzielnie wytworzoną energię, ale również i energię pochodzącą od lokalnego dostawcy energetycznego.
Najczęściej jednak wybieraną instalacją jest on grid z uwagi na niższe koszty instalacji.
Czysta energia, komfort, ekologia
Korzyści instalacji fotowoltaicznej
Dla domu. Bezzwrotne dotacje (pomożemy ci w formalnościach). Dodatkowo możesz skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej (17%, 19% lub 32%). Niezależność energetyczna i zabezpieczenie na przyszłość. Zwiększasz wartość swojej nieruchomości.
Dla biznesu. Bezzwrotne dotacje (pomożemy ci w formalnościach) oraz bardzo preferencyjne warunku oprocentowania kredytów. Niezależność energetyczna i wzrost rentowności twojej firmy poprzez zmniejszenie rachunków za prąd. Jeśli jesteś płatnikiem VAT odliczysz podatek i będziesz amortyzował koszty instalacji.
Dla rolnictwa. Odliczenie od podatku rolnego, odliczenie od podatku VAT (jeśli jesteś płatnikiem VAT). Niezależność energetyczna i zabezpieczenie na przyszłość. Zwiększysz wartość swojego gospodarstwa.
Kompleksowa realizacja
Bezpłatna analiza i wycena
Nasi eksperci posiadają odpowiednie certyfikaty do wykonywania tego typu prac. Jesteśmy do Państwa dyspozycji. Przeprowadzimy bezpłatną analizę, a następnie zaproponujemy optymalne rozwiązania.
Finansowanie
Pomagamy klientom w uzyskaniu dofinansowania na montaż instalacji fotowoltaicznej. Oferujemy pomoc w przygotowaniu niezbędnej dokumentacji oraz fachowe doradztwo w zakresie zawarcia umowy jak również pomagamy w sporządzaniu raportu technicznego oraz raportu finansowego który to raport potrzebny jest do rozliczenia otrzymanego dofinansowania.
Bezpieczeństwo
Na wykonane prace udzielamy gwarancji. Klient może liczyć na naszą pomoc posprzedażową. Panele słoneczne w zależności od producenta posiadają gwarancję na okres od 10 do 15 lat.